Ujednolicenia zwane też czasem systemami jednego klucza.

Czyli zamiast bawić się w Gerwazego z pękiem kluczy u pasa możesz mieć jeden klucz, który otwiera wszystkie zamki/wkładki w domu lub firmie.

 

 

Jak to działa?

Wszystkie wkładki w obrębie systemu jednego klucza otwierane są za pomocą jednego kodu klucza, w dowolnej ilości kopii. System jednego klucza ma najczęściej zastosowanie w domach jednorodzinnych lub np. na terenie zakładu produkcyjnego (rozdzielnie elektryczne, szachty). Kopie wkładek oraz kluczy wykonywane są na podstawie karty systemowej przekazywanej wraz z systemem jednego klucza lub na podstawie klucza wzorcowego.

W systemie jednego klucza można dokonywać różnorodnych konfiguracji np. wkładki patentowe dwustronne, wkładki z gałką, półwkładki, kłódki, cylindry zamka nawierzchniowego. Najczęściej stosowną wersją jednego klucza są dwie wkładki patentowe, jedna dwustronna na zamku głównym i druga z gałką na zamku górnym do zabezpieczenia np. zewnętrznych drzwi wejściowych tzw. komplety wkładek.

 

Systemy jednego klucza możemy realizować na wkładkach, kłódkach zamkach o różnym poziomie bezpieczeństwa od podstawowych do tych o najwyższym poziomie zabezpieczenia i wybór konkretnego modelu zależy od potrzeb i możliwości użytkownika.

Jeżeli masz wątpliwości lub w ogóle nie wiesz jak dobrać zabezpieczenie do swoich potrzeb... pamiętaj  nie każdy musi być fachowcem od zamków, skontaktuj się ze mną a ja pomogę ci dobrać właściwe zabezpieczenie oraz je odpowiednio zamontuję.